Уест Хям и Нюкасъл завършиха 1:1 в мач от 26-ия кръг на Висшата лига. След това равенство лондончани са на 5-ото място в класирането с актив от 42 точки, а Нюкасъл е 17-ти с 22.

Още в 3-ата минута на двубоя Жоелинтон пропусна от изгодна възможност, но Фабиански демонстрира класа и спаси. "Чуковете" имаха отлична възможност да открият резултата чрез Боуен в 20-ата минута, но Дубравка отклони топката, тя се удари в гредата, но не пожела да влезе в мрежата.

Домакините откриха резултата в 32-ата минута, след като Доусън засече топката след центриране на Кресуел.  Гостите изравниха резултата след точен удар на Уилок в края на първата част.

До края на двубоя въпреки опитите и на двата тима да стигнат до голове, това не се случи и резултатът остана непроменен - 1:1.