Уест Хям излезе на трето място във Висшата лига, след като в мач от 15 кръг обърна Суонзи за домакинския успех с 3:1. Гостите завършиха двубоя с човек по-малко.

Вилфред Бони даде аванс на „лебедите“ 19-ата минута, но Анди Керъл изравни четири минути преди почивката. Това беше първото попадение за нападателя от месец март насам.

След почивката Бони удари гредата на вратата на „чуковете“, а в 66-ата минута Керъл изведе Уест Хям напред в резултата, след като се разписа с глава.

Две минути след това Суонзи остана с човек по-малко. Вратарят Лукаш Фабиански беше изгонен за фаул срещу Диафра Сако. Сенегалецът пък вкара последния гол в мача три минути преди края, след като получи топката от Анди Керъл.

Така Уест Хям събра 27 точки и излезе на трето място в класирането, на три точки пред Саутхемптън, който утре среща Манчестър Юнайтед. Лидер е Челси с 36 точки, три повече от Манчестър Сити. Суонзи заема осмо място с 22 точки.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 15 КРЪГ
06.12.14
14:45 ч.
Нюкасъл - Челси 2:1
1:0 Папис Сисе (58), 2:0 Папис Сисе (78), 2:1 Дидие Дрогба (83)
КПР - Бърнли 2:0
1:0 Лирой Фер (51), 2:0 Чарли Остин (74)
06.12.14
17:00 ч.
Сток Сити - Арсенал 3:2
1:0 Питър Крауч (1) 2:0 Боян Къркич (35), 3:0 Джонатан Уолтърс (45), 3:1 Санти Касорла (68-дузпа), 3:2 Арън Рамзи (70)
Уест Хям - Суонзи 3:1
0:1 Вилфред Бони (19), 1:1 Анди Керъл (41), 2:1 Анди Керъл (66), 3:1 Диафра Сако (87)
Саутхямптън - Манчестър Юнайтед
Баланс: 114 мача, 25 победи за Саутхямптън, 30 равенства, 59 победи за Манчестър Юнайтед

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.