Евертън и Уест Хям завършиха 1:1 в мач от 1/32 финалите за ФА Къп. И двете попадения паднаха след почивката. Уелският защитник Джеймс Колинс изведе гостите напред в резултата в 53-ата минута след асистенция на Морган Амалфитано, след като беше оставен непокрит в близост до вратата. „Карамелите” изравниха с гол на звездата си Ромелу Лукаку в 1-ата минута на добавеното време.

Белгиецът получи отличен пас след пробив на Брайън Овиедо. Евертън имаше четири поредни загуби във Висшата лига, сега поне за малко успокои верните си фенове. Преиграването е след 10 дни в Лондон. Евертън се спаси, засега, от първо отпадане в третия кръг от 2008 г. насам. Уест Хям пък не е прескачал въпросния кръг от 2011 г.

Наравно завърши и другата среща от този кръг, играна тази вечер. Скънторп и Честърфилд приключиха 2:2. Домакините дръпнаха с 2:0, но допуснаха изравняване.