Брага и Уест Хям завършиха 1:1 в контрола, играна в португалския град. Домакините поведоха в 35-ата минута, когато Кустодио стреля към вратата на Яскелайнен, а топката срещна ръката на Колинс. Съдията побърза да посочи бялата точка, а Лима вкара хладнокръвно дузпата – 1:0 за Брага! Голмайсторът отпразнува попадението по атрактивен начин, като се затича към един от операторите край терена, взе му камерата и започна да снима за кеф на феновете.

“Чуковете” изравниха в 89-ата минута. Тейлър изпълни корнер, Томкинс с глава свали топката към Рийд, който опъна мрежата за крайното 1:1. Мениджърът на гостите Сам Алардайс пусна като титуляри част от новите попълнения като Мохамед Диаме (Уигън), Юси Яскелайнен (Болтън), Модибо Маига (Сошо, Фр, 6 млн.) и Джеймс Колинс (Астън Вила, 2 млн.). Резерва остана Стивън Хендерсън, който дойде от Портсмут. Това беше и последната проверка на Уест Хям преди старта на новия сезон във Висшата лига. В първия кръг на 18 август “чуковете” приемат Астън Вила на нашия Стилиян Петров.

Брага: Куим, Мосоро, Барбоса, Лима, Елдерсон, Салино, Винисиус, Кустодио, Алан, Даглао, Виана

Уест Хям: Яскелайнен, Демел, Рийд, Колинс, О’Брийн, Томкинс, Диаме, Нобъл, Ваз Те, Маига, Коул
Резерви: Хендерсън, Потс, Монсур, О'Нийл, Тейлър