Уест Хям излезе на пето място в класирането, след като обърна Евертън за успеха с 3:2 като гост в мач от 29 кръг на Висшата лига. „Карамелите“ завършиха срещата с човек по-малко.

Това беше първи успех на „чуковете“ над Евертън от 21 април 2007 г. (1:0), а от 2005-а тимът от „Ъптън Парк“ не беше печелил на „Гудисън Парк“.

Ромелу Лукаку даде аванс на домакините в 13-ата минута, но 20 минути по-късно Кевин Миралас беше отстранен от игра заради втори жълт картон. Въпреки намаления си състав домакините удвоиха преднината си след гол на Аарън Ленън в 56-ата минута.

Уест Хям стигна до успеха с попадения в последния четвърт час на мача. Майкъл Антонио върна едно попадение в 78-ата след центриране на Маркс Ноубъл. Диафра Сако изравни три минути по-късно след пас на Димитри Пайе.

Французинът отново се оказа решаващият играч за Уест Хям, след като се разписа победно в добавеното време. С този успех „чуковете“ излязоха пети в класирането, измествайки Манчестър Юнайтед.

Евертън остана на 11-а позиция в класирането, след като загуби за трети път в последните си четири домакинства.

Резултати, програма и класиране в Англия - ТУК !!!