Уест Хям прекъсна серия от три мача без победа и остана близо до местата, даващи право за излаз в Европа, след като отупа Астън Вила с 2:0 в мач от 24 кръг на Висшата лига.

Гостите от Бирмингам улесниха максимално противниците си, след като Джордан Аю получи директен червен картон още в 17-ата минута и остави отбора си с човек по-малко. Въпреки това Вила удържа без гол почти цял час.

Майкъл Антонио откри за Уест Хям в 58-ата минута.Той се възползва от центриране на Марк Ноубъл и от дузпата с глава заби в левия ъгъл на вратата на гостите.

В 85-ата минута домакините започнаха мълниеносна контраатака от своето наказателно поле при центриране от корнер. След страхотен спринт Шeйку Куяте бе изведен от Енер Валенсия и отбеляза за крайното 2:0.

Уест Хям остана на шестата позиция с 39 точки, изоставайки само на точка от Манчестър Юнайтед, които държат последната позиция, даваща право за участие в европейските турнири.

Астън Вила пък прекъсна серията си от три мача без загуба и остана на последно място с 13 точки.