Уест Хям, който изпитва затруднения във Висшата лига, спечели ценна точка, завършвайки 0:0 като гост на претендента за Топ 4 Астън Вила в мач от 22 кръг.

Стилиян Петров получи жълт картон и игра цял мач за домакините, които бяха затруднени от наситената халфова линия на “чуковете”. Уест Хям бе разположил петима играчи в средата на терена. Освен това гостите имаха първото чисто положение в мача, но от 12 метра Ноубъл не уцели вратата.

След почивката домакините нямаха шанс, когато Джеймс Милнър удари греда, а удар от воле на Джеймс Колинс мина встрани от рамката на Робърт Грийн. Натискът на Вила в последните минути бе успешно отблъснат от играчите на Джанфранко Дзола./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 22 КРЪГ
От 16 януари (събота)
Сток Сити – Ливърпул 1:1
0:1 Сотириос Кириакос (57), 1:1 Роберт Хут (90)

Челси – Съндърланд 7:2
1:0 Никола Анелка (8), 2:0 Флоран Малуда (18), 3:0 Ашли Коул (22), 4:0 Франк Лампард (34), 5:0 Михаел Балак (52), 5:1 Бодуен Зенден (56), 6:1 Никола Анелка (65), 7:1 Франк Лампард (90), 7:2 Дарън Бент (90+2)

Манчестър Юнайтед – Бърнли 3:0
1:0 Димитър Бербатов (64), 2:0 Уейн Рууни (69), 3:0 Маме Диуф (90+1)