Уест Хям победи с 2:0 като гост Кардиф Сити в първи плейоф за класиране във Висшата лига. "Чуковете" стигнаха до победата с два гола на Джак Колисън още през първото полувреме. Отборът воден от Сам Алардайс имаше късмет да не допусне гол в началните минути, когато домакините пропуснаха две чисти положения. В 8-ата минута Рикардо Важ Те центрира, Дейвиш Маршал спаси първия изстрел на Колисън, но при добавката уелсецът не сгреши за 1:0. В 41-ата минута нападателят на Уест Хям удвои преднината на лондончани след удар и рикошет в главата на Лиъм Лоурънс.

В 72-ата минута Матю Тейлър намери непокрития Кевин Нолан, но той с глава от близо не успя да вкара трето попадение за Уест Хям. Реваншът между двата тима е на 7 май на стадиона на “чуковете”. В другата двойка от плейофите в Чемпиъншип играят Блекпул и Бирмингам. Победителите ще излязат на "Уембли" в решителен мач на 19 май, който ще определи последния нов член на Висшата лига. Директна промоция за елита извоюваха Рединг и Саутхямптън./БЛИЦ