Уест Хям победи трудно Хъл Сити с 2:1 в мач от 29-ия кръг на английската Висша лига. За успеха на домакините помогна много и изгонването на противниковия вратар Алън Макгрегър още в 24-ата минута. Шотландецът повали в наказателното поле Мохамед Диаме от  “чуковете” и съдията Майк Дийн побърза да посочи “бялата точка” и да го изгони. На мястото на титулярния страж под рамката застана ветеранът Стив Харпър. 39-годишният вратар не можа да спаси дузпата, изпълнена от Марк Ноубъл, който откри резултата – 1:0.

Въпреки че останаха с 10 души гостите не се предадоха и в 49-ата минута Никица Йелавич изравни след асистенция на Хидълстоун и щастлив рикошет – 1:1. В 54-ата минута обаче защитникът на Хъл Сити Джеймс Честър засече едно остро центриране на Ги Демел в собствената си врата и с автогол донесе трите точки на лондончани.

По този начин тимът на Сам Алардайс прекъсна черна серия от три поредни загуби в първенството. Новакът Хъл Сити пък гостува за първи път след пет домакинства поред във всички надпревари – 3-0-2. “Тигрите” нямаха загуба в три последователни визити.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, ОТЛОЖЕНИ СРЕЩИ ОТ 28 И 29 КРЪГ
25.03.14
21:45 ч.
(от 29 кръг) Арсенал - Суонзи 2:2
0:1 Вилфред Бони (11), 1:1 Лукас Подолски (73), 2:1 Оливие Жиру (74), 2:2 Матийо Фламини (90-автогол)
25.03.14
21:45 ч.
(от 28 кръг) Манчестър Юнайтед – Манчестър Сити 0:3
0:1 Eдин Джеко (1), 0:2 Един Джеко (56), 0:3 Яя Туре (90)
25.03.14
21:45 ч.
(от 29 кръг) Нюкасъл - Евертън 0:3
0:1 Рос Баркли (22), 0:2 Ромелу Лукаку (52), 0:3 Лион Осман (87)
26.03.14
21:45 ч.
(от 29 кръг) Уест Хям - Хъл Сити 2:1
1:0 Марк Ноубъл (26-дузпа), 1:1 Никица Йелавич (49), 2:1 Джеймс Честър (54-авт.)