Евертън загуби с 0:1 от Уест Хям в среща от 8-ия кръг на английската Висша лига и пропусна възможността за място в топ 3.

"Чуковете" първи имаха възможността да поразят вратата на съперника, но попадението на Томаш Соучек в 34-ата минута беше отменено заради засада. Няколко минути по-късно Пабло Форналс отправи опасен удар покрай гредата на вратата на Евертън.

"Карамелите" така и не успяха да отвърнат подобаващо, за да се стигне до 75-ата минута, в която Уест Хям поведе. Анджело Огбона надскочи защитата във вратарското поле и с глава откри резултата.

До края не се случи нищо, което да го промени и гостите си тръгнаха с трите точки. Уест Хям се изравни с "карамелите" по точки, а двата тима заемат шесто и седмо място в таблицата. Лидер е Челси с 19 точки, следват Ливърпул с 18 и Манчестър Сити със 17.