Карлтън Коул за първи път вкара два гола в един мач от Висшата лига и донесе на Уест Хям победата с 3:1 над Фулъм като гост в мач от 19 кръг.

Това бе първата победа на „чуковете” като гост през този сезон и сложиха край на серията си от 27 поредни мача без успех далеч от „Ъртън Парк”.

Фулъм откри резултата в 11-ата минута, когато Аарън Хюз засече центриране на Саймън Дейвис. В 37-ата Коул изравни, наказвайки грешка на Диксън Етуху.

Точно преди почивката Фредерик Пикион даде аванс на Уест Хям след удар от воле. „Чуковете” значително подобриха играта си през второто полувреме и в 73-ата минута Коул заслужено вкара трети гол във вратата на Фулъм, разписвайки се след воле с левия крак./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 19 КРЪГ
От 26 декември (неделя) от 14:00 часа
Фулъм - Уест Хям 1:3
1:0 Аарън Хюз (11), 1:1 Карлтън Коул (37), 1:2 Фредерик Пикион (45+1), 1:3 Карлтън Коул (73)

Манчестър Юнайтед - Съндърланд Диема
Баланс: 115 мача, 50 победи за Манчестър Юнайтед, 28 равенства, 37 победи за Съндърланд

Нюкасъл - Манчестър Сити
Баланс: 149 мача, 64 победи за Нюкасъл, 35 равенства, 50 победи за Манчестър Сити