След само една година престой в Чемпиъншип Уест Хям се завърна във Висшата лига на Англия, побеждавайки Блекпул с 2:1 във финален плейоф пред 78 000 зрители на „Уембли”. Головете за успеха на тима от Източен Лондон вкараха Карлтън Коул (35) и Рикардо Вас Те (88), а за Блекпул точен бе синът на Пол Инс - Томас Инс (48).

Двубоят започна с няколко добри възможности за Блекпул, но Стивън Доби, Мат Филипс и Кевин Филипс ги пропиляха. Постепенно „чуковете” изравниха играта и дори натиснаха в края на първото полувреме. В 31-ата минута Марк Нобъл беше близо до попадение директно от корнер, но вратарят Матю Джилкс изби от голлията. Четири минути по-късно обаче нямаше кой да спре Карлтън Коул, който получи пас от Матю Тейлър и от близка дистанция разстреля Джилкс за 1:0 в полза на Уест Хям. В 38-ата минута лондончани изпуснаха да удвоят преднината след удар на Рикардо Вас Те.

След почивката 48-ата минута синът на Пол Инс - Томас Инс изравни след хубав удар от въздуха – 1:1. До края мачът бе равностоен, ката и двата тима имаха своите положения за гол. В 67-ата Блекпул беше на крачка от попадението, но от точката на дузпата Стивън Доби стреля неточно. В 75-ата Доби шутира от 18 метра, но Роберт Грийн се намеси блестящо. Пет по-късно пък Кевин Нолан от „чуковете” разтресе напречната греда след зловещо воле, като и вратарят докосна топката. В 84-ата минута Доби стреля от фаул, но Робърт Грийн улови ниския шут. Две минути преди края дойде звездният миг за Уест Хям. Карлтън Коул се пребори за топката, чукна към непокрития Рикардо Вас Те и той от четири метра я насочи в опразнената мрежа за крайното 2:1.

Така Уест Хям си гарантира промоция във Висшата лига след само една година отсъствие от елита. Още след края на редовния сезон Рединг и Саутхемптън също си спечелиха визи за Висшата лига, откъдето изпаднаха Уулвърхемптън, Блекбърн и Болтън с Мартин Петров.