Уест Хям победи с 3:2 Челси в изключително важно и за двата тима лондонско дерби. "Чуковете" стигнаха до успеха с попадения на Сучек, Антонио и Ярмоленко в последната минута на срещата. За "сините" попаденията отбеляза Уилиан.

Уест Хям реализира гол в 34-ата минута чрез Томаш Сучек, който обаче бе отменен заради много спорна засада след намесата на ВАР. Само няколко минути по-късно Челси получи право да изпълни дузпа, след като Исса Диоп извърши нарушение в наказателното си поле. Уилиан изпълни точно от бялата точка и изведе тима на Франк Лампард напред в резултата.

В добавеното време на първото полувреме Томаш Сучек надскочи защитниците на Челси и с глава реализира за 1:1. Уест Хям стигна до пълен обрат в 51-ата минута чрез Антонио, който оползотвори пас на Боуен.

Уилиан обаче отново доведе резултата до равенство с прецизно изпълнен пряк свободен удар - 2:2.

Драмата настъпи в заключителните минути, когато Ярмоленко получи отличен пас от Антонио и с хубав удар с левия крак донесе успеха на Уест Хям.

"Чуковете" се изкачиха с три точки над чертата на изпадащите отбори с актив от 30 точки. Челси пък е на четвъртото място класирането, но авансът пред петия Манчестър Юнaйтед е само две точки.

Висша лига, 34-и кръг
Манчестър Юнайтед - Брайтън 3:0
1:0 Мейсън Грийнууд (16), 2:0 Бруно Фернандеш (29), 3:0 Бруно Фернандеш (50)

Арсенал - Норич 4:0
1:0 Пиер-Емерик Обамеянг (33), 2:0 Гранит Джака (37), 3:0 Пиер-Емерик Обамеянг (67), 4:0 Седрик Соареш (81)

Борнемут - Нюкасъл 1:4
0:1 Дуайт Гайл (5), 0:2 Шон Лонгстаф (30), 0:3 Мигел Алмирон (57), 0:4 Валентино Лазаро (77), 1:4 Дан Гослинг (90+4)

Евертън - Лестър 2:1
1:0 Ричарлисон (10), 2:0 Гилфи Сигурдсон (16), 2:1 Келеши Ихиеначо (51)

Уест Хям - Челси 3:2
0:1 Уилиан (42-дузпа), 1:1 Томаш Сучек (45), 2:1 Антонио (51), 2:2 Уилиан (72), 3:2 Ярмоленко (89)