Уест Хям победи Тотнъм с 3:2 в контрола,  която се игра на другия край на света. Двата лондонски тима премериха сили в  Пърт, Западна Австралия.

„Чуковете“ бяха без големия си ас Деклан Райс, който преди дни бе продаден на Арсенал за рекордните за английски футболист 105 млн. паунда.

Дебют за „шпорите“, водени от новия им мениджър Анге Постекоглу, направиха вратарят Гилиелмо Викарио, Джеймс Мадисън и Манор Соломон. Хари Кейн само през първото полувреме за Тотнъм.

“Чуковете” поведоха с два гола в рамките на пет минути през първото полувреме, след като Дани Ингс и Дивин Мубама се разписаха.

Джовани Ло Селсо и новото попълнение Дестини Удоджи вкараха в рамките на три минути след почивката, за да се стигне до 2:2.

В 78-ата минута влезлият като резерва италианец Скамака вкара победния гол след подаване на Пабло Форналс.

Преди три дни отново на австралийска територия Уест Хям повали с внушителното 6:2 в контрола и домакините от Пърт Глори.