Гол на Аруна Коне в последната минута донесе на Уигън победата с 2:1 над Нюкасъл в мач от 30 кръг на Висшата лига, който беше белязан от груб на Калъм Макманаман срещу защитника на “свраките” Масадио Хайдара.

Жан Босежор даде аванс на Уигън в 18-ата минута, когато центриране на Макманаман не беше добре изчистено. През първото полувреме Макманаман не беше санкциониран за грубостта срещу Хайдара, а помощник-треньорът на Нюкасъл Джон Карвър беше изгонен на почивката, след като потърси сметка от нападателя за нарушението.

Давиде Сантон изравни за “свраките” в 72-ата минута, но Аруна Коне донесе победата на Уигън, след като се разписа след изпълнение на корнер. Успехъх доближи “латикс” само на три точки от зоната на спасението, като тимът на Роберто Мартинес има мач по-малко от Астън Вила.

Астън Вила – КПР 3:2
0:1 Джърмейн Джинъс (23), 1:1 Гейбриъл Агбонлахор (45), 2:1 Андреас Вайман (59), 2:2 Андрос Таунзенд (73), 3:2 Кристиан Бентеке (81)
16.03.13
17:00 ч.
Саутхемптън – Ливърпул 3:1
1:0 Морган Шнайдерлин (6), 2:0 Рики Ламбърт (33), 2:1 Фелипе Коутиньо (45), 3:1 Джей Родригес (80)
16.03.13
17:00 ч.
Сток Сити – Уест Бромич 0:0
16.03.13
17:00 ч.
Суонзи – Арсенал 0:2
0:1 Начо Монреал (75), 0:2 Жервиньо (90+1)
Съндърланд – Норич 1:1
0:1 Уес Хуулахан (26), 1:1 Крейг Гарднър (40-дузпа)
Челси – Уест Хям 2:0
1:0 Франк Лампард (19), 2:0 Еден Азар (50)
17.03.13
18:00 ч.
Уигън – Нюкасъл 2:1
1:0 Жан Босежор (18), 1:1 Давиде Сантон (72), 2:1 Аруна Коне (90)

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК