Надеждите на Арсенал за титлата във Висшата лига получиха нов удар, след като “артилеристите” загубиха с 2:3 след обрат в последните 10 минути при гостуването си на Уигън в мач от 35 кръг.

Десет минути преди края Арсенал водеше с 2:0 след голове на Тио Уолкът и Микаел Силвестър, когато Уигън успя да стигне до успеха.

Бен Уотсън, Тайтъс Брамбъл и Шарл Н`Зогбия вкараха по едно попадение за първия успех на тима си във Висшата лига над “артилеристите”.

Успехът почти сигурно гарантира оставането на Уигън в английския елит, след като клубът събра 35 точки, 7 повече от Хъл Сити, който е първият тим под чертата на изпадащите.

Арсенал, който при победа можеше да се доближи на три точки от лидера Челси, е на трето място със 71 пункта. Три кръга преди края на първенстното “артилеристите” изостават от “сините” на шест точки и на пет от втория Манчестър Юнайтед./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 35 КРЪГ
От 17 април (събота)
Манчестър Сити - Манчестър Юнайтед
0:1 Пол Скоулс (90+3)

Бирмингам - Хъл Сити 0:0

Блекбърн - Евертън 2:3
0:1 Артета (4-дузпа), 1:1 Н`Зонзи (69), 1:2 Якубу (79), 2:2 Джейсън Робъртс (81), 2:3 Тим Кейхил (90)

Фулъм - Уулвърхемптън 0:0

Сток Сити - Болтън 1:2
1:0 Китън (13), 1:1 Тейлър (85), 1:2 Тейлър (88)

Съндърланд - Бърнли 2:1
1:0 Кемпбъл (25), 2:0 Дарън Бент (40), 2:1 Томпсън (82)

Тотнъм - Челси 2:1
1:0 Дефоу (15), 2:0 Бейл (44), 2:1 Лампард (90)

От 18 април (неделя)

Уигън - Арсенал 3:2
0:1 Уолкът (41), 0:2 Силвестър (48), 1:2 Уотсън (80), 2:2 Брамбъл (89), 3:2 Н`Зогбия (90+1)

На 18 април (неделя) от 18:00 часа