Заплашеният от изпадане Уигън спечели важна победа 3:2 като гост на Уест Бромич в мач от 36 кръг на Висшата лига. Гостите стигнаха до успеха, след като на два пъти изоставаха в резултата.

Шейн Лонг засече ниско центриране на Маркус Розенберг след половин час игра и даде аванс на „дроздовете”. Десет минути по-късно Аруна Коне изравни с глава след центриране на Жан Босежур.

Гарет Макоули даде аванс на Уест Бромич в 50-ата минута. Осем минути след това Джеймс Макартър изравни с глава. Калъм Макманаман донесе победата на гостите десет минути преди края.

С този успех Уигън събра актив от 35 точки и е само на две точки под чертата на изпадащите. Тимът на Роберто Мартинес обаче има мач по-малко, като във вторник приема Суонзи.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 36 КРЪГ
04.05.13
17:00 ч.
Фулъм - Рединг 2:4
0:1 Хал Робсън-Кану (11-дузпа), 0:2 Хал Робсън-Кану (62), 1:2 Брайън Руис (70), 1:3 Адам льо Фондър (74), 2:3 Брайън Луис (77), 2:4 Джем Карачан (84)
04.05.13
17:00 ч.
Норич - Астън Вила 1:2
0:1 Гейбриъл Агбонлахор (55), 1:1 Грант Холт (74-дузпа), 1:2 Гейбриъл Агбонлахор (89)
Уест Бромич - Уигън 2:3
1:0 Шейн Лонг (29), 1:1 Аруна Коне (39), 2:1 Гарет Маколи (50), 2:2 Джеймс Макартър (58), 2:3 Калъм Макманаман (80)
Манчестър Юнайтед - Челси (Диема)
Баланс: 141 мача, 59 победи за Манчестър Юнайтед, 42 равенства, 40 победи за Челси
06.05.13
22:00 ч.
Съндърланд - Сток Сити (Нова Спорт)
Баланс: 129 мача, 60 победи за Съндърланд, 30 равенства, 39 победи за Сток Сити
Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК