Уигън разби Астън Вила с 3:0 насред Бирмингам и задълбочи кризата у съперника. Срещата започна кошмарно за домакините, след като още в 5-ата минута испанският защитник Иван Рамис беше оставен непокрит и с глава простреля вратаря на Вила. Секунди след почивката преднината на гостите стана вече комфортна. Бойс пое топката в средата на терена, направи двойно с Аруна Коне и с десния крак опъна мрежата за 0:2. В 56-ата минута и последните надежди на тима на Стилиян Петров се изпепелиха. Коне вкара за 3:0 за Уигън. Това поражение беше трето поредно за Вила след 0:8 от Челси и 0:4 от Тотнъм. Тимът вече се свлече в зоната на изпадащите, а Уигън се вдигна над чертата, макар и по голова разлика.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 20 КРЪГ
29.12.12
14:45 ч.
Съндърланд – Тотнъм 1:2
1:0 Джон О'Шей (40), 1:1 Карлос Куеяр (48-авт.), 1:2 Аарън Ленън (51)
29.12.12
17:00 ч.
Астън Вила – Уигън 0:3
0:1 Рамис (3), 0:2 Бойс (52), 0:3 Аруна Коне (56)
29.12.12
17:00 ч.
Фулъм – Суонзи 1:2
0:1 Дани Греъм (19), 0:2 Джонатан де Гузман (52), 1:2 Браян Руис (56)
29.12.12
17:00 ч.
Манчестър Юнайтед – Уест Бромич 2:0
1:0 Маккъли (9-авт.), 2:0 Робин ван Перси (90)
29.12.12
17:00 ч.
Норич – Манчестър Сити 3:4
0:1 Един Джеко (2), 0:2 Един Джеко (5), 1:2 Пилкингтън (15), 1:3 Серхио Агуеро (50), 2:3 Ръсел Мартин (63), 2:4 Марк Бън (67-авт.), 3:4 Ръсел Мартин (75)
Сток Сити – Саутхемптън 3:3
0:1 Ламбърт (10), 1:1 Кенуайн Джоунс (16), 1:2 Родригес (24), 1:3 Уилкинсън (36-авт.), 2:3 Матю Ъпсън (67), 3:3 Джером (90)

Заб.:
Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК
Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК