Арсенал загуби изненадващо у дома от борещия се за оцеляване Уигън с 1:2 в среща от 34-ия кръг на английската Висша лига.

Мачът на “Емирейтс” започна с високо темпо и натиск на домакините, като в вратарят на Уигън Ал Хабси изби със сетни усилия удар с глава на израелеца Йоси Бенаюн. След изпълнението на корнера гостите направиха скоростна контраатака по лявото крило, като Гомес изведе с прецизен пас Франко Ди Санто, който в 7-ата минута не сгреши сам срещу вратаря Шчесни за 0:1. Шокът за “топчиите” бе пълен, след като минута по-късно Виктор Моузес елегантно преодоля Бакари Саня, след което центрира по земя в във вратарското поле към МакАртър, който стреля, но ударът бе блокиран. Топката обаче попадна в Жорди Гомес, чийто първи опит да преодолее Шчесни бе неуспешен, но след това не сгреши при добавката за 0:2. До края на първата част "артилеристите" имаха пълно превъзходство и на няколко пъти обстрелваха опасно вратата на Уигън, но Али Ал Хабси направи няколко чудесни спасявания. Все пак Арсенал върна един гол в 21-ата минута, когато Росицки се освободи от подхлъзналия се Моузес, след което елегантно центрира към точката на дузпата и Томас Вермален с глава прати топката в долния ляв ъгъл на вратата за 1:2.

След почивката Уигън започна да играе с повече самочувствие и не се оставяше да бъде тотално натикан в своята половина от домакините. Виктор Моузес имаше две чисти положения, но и в двата случая ударите му бяха парирани от Шчесни. "Артилеристите" опитаха да стигнат до равенство, но в крайна сметка "латикс" удържаха преднината си и взеха нови изключително важни три точки в битката си за оцеляване.

След загубата Арсенал остава трети с 64 точки, докато Уигън е 16-и с 34 пункта и 5 над зоната на изпадащите.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 34 КРЪГ
14.04.12
14:45 ч.
Норич – Манчестър Сити 1:6
0:1 Карлос Тевес (18), 0:2 Серхио Агуеро (27), 1:2 Андрю Сърман (51), 1:3 Карлос Тевес (73), 1:4 Серхио Агуеро (75), 1:6 Адам Джонсън (90)