Украинският Днипро надви Аполон (Лимасол) с 1:0 в мач от петия кръг на груповата фаза на Лигата на конференциите, с което се класира за следващата фаза и изхвърли Илиан Илиев-младши и съотборниците му от европейските клубни турнири.

Илиан Илиев-младши, който наскоро излекува контузия, не попадна в групата на Аполон за визитата в Словакия, където Днипро играе домакинските си мачове.

Единственото попадение в мача падна в 39-ата минута, когато Володимир Адамюк намери Олександър Пихальонок, който засече във вратата на Аполон. Гостите от Кипър останаха с човек по-малко в 88-ата минута след директен червен картон на Басел Жради.

След успеха украинците са втори в групата с 10 точки, на две зад лидера АЗ Алкмаар кръг преди края. Кипърският тим е трети с четири пункта, а Вадуц е на последната позиция с две точки.