Украйна излезе начело в група “I” на световните квалификации, след като победи с 2:0 Турция у дома. И двата гола бяха дело на новото попълнение на Борусия (Дортмунд) - Андрей Ярмоленко.

С успеха Украйна събра 14 точки, с една повече от Хърватия. Мачът на „шахматистите“ с Косово обаче бе прекратен в 26-ата минута заради наводнен терен и проливен дъжд, и ще се доиграе най-вероятно утре.

Срещата с Турция започна отлично заУкрайна и Ярмоленко вкара гол още в 18-ата минута. В края на първото полувреме отново той удвои, а през второто полувреме нови попадения не паднаха.

В двубой от група “G” Израел отстъпи с 0:1 у дома пред Македония. Двата тима обаче нямат никакви шансове за участие на Мондиала. В групата води Испания с 19 точки, следвана от Италия с 16.