Украйна победи гостуващия тим на Словакия с минималното 1:0 и записа втори успех в група 1 на Лига „B“ от новия турнир на УЕФА - Лигата на нациите. Андрий Ярмоленко (80-дузпа) вкара гола.

Срещата на „Арена Лвов“ бе равностойна, като нито един от съперниците не успя да реализира някое от положенията си през първата част. Домакините получиха дузпа в заключителните минути за нарушение срещу появилия се секунди по-ран Циганков. Андрий Ярмоленко (80-дузпа) пък бе точен от бялата точка и реализира единствения гол в мача.

Накрая вратарят Дубравка от гостите отрази удар на Ярмоленко, при разбъркване пред украинската врата Пятов се намеси решително и предотврати изравнителен гол.

Така Украйна записа втора поредна победа в групата след тази в Чехия (2:1) преди няколко дни. За словаците това бе първи мач в групата, а във втория си те ще приемат чехите на 13 октомври.