Украйна прекъсна перфектния актив на вече класиралият се отбор на Англия в световните квалификации и записа победа с 1:0 в мач от Група 6. Този успех дава голям шанс на „сбирна” за участие в баражите за място на Мондиал 2010.

„Трите лъва” спечелиха първите си 8 мача, за да си гарантират първото място в групата, но шансовете им за продължаване на серията изчезнаха в 14-ата минута, когато враратяр Робърт Грийн бе изгонен заради фаул срещу Артьом Милевский.

Андрий Шевченко пропусна да се разпише от отсъдената дузпа, но Украйна реализира едно от положенията си в 29-ата минута, когато Серхий Назаренко бе точен с удар покрай главата на Ашли Коул.

Победата донесе на Украйна актив от 18 томки, една пред Хърватия. В последния си мач от квалификациите „сбирна” гостува на Андора в сряда, докато Хърватия ще пътува до Казахстан./БЛИЦ