Украйна разпиля у дома Сърбия с 5:0 в мач от група „B“ на квалификациите за Евро 2020 и оглави временното класиране.

Първият гол на „Арена Лвов“ реализира Виктор Сиганков (26, 28), който скоро след това и удвои аванса на домакините.

Играчите на Андрий Шевченко започнаха ударно втората част и Йевхен Коноплянка (46) направи резултата 3:0. Четвърт час по-късно пък Роман Яремчук (59) удари за четвърти път тима на Младен Кръстаич, а петият гол бе дело отново на Коноплянка (75).

Така Украйна поведе в групата със 7 точки, докато Сърбия остана на последното място с едва една точка в два мача.

Втори в тази група е тимът на Люксембург, който завърши 1:1 при визитата си на Литва. Жерсон Родригес (21) откри резултата във Вилнюс, а Арвидас Новиковас (74) изравни за домакините, които играха цялото второ полувреме с човек по-малко. В рамките на само три минути Микулинас си изкара два жълти картона и остави своите с десет човека. Така Люксембург е втори с 4 точки, а Литва е на предпоследната позиция с една точка.