Украйна срази САЩ с 2:0 в приятелска среща, която се проведе на стадион „Антонис Пападопулос” в Ларнака (Кипър). Двубоят бе пред провал заради обстановката в Украйна, но все пак воденият от Михаил Фоменко тим замина за острова на Афродита и победи „янките”.

Украинците поведоха още в 12-ата минута, когато Денис Гармаш излезе очи в очи с Тим Хауърд и стреля в тялото на вратаря, но след това топката се озова в Андрий Ярмоленко, който вкара за 1:0. Малко по-късно Ярмоленко отново реализира, но този път голът бе отменен заради засада. До края на полувремето нови попадения не паднаха въпреки украинската доминация.

След почивката „янките” създадоха твърде малко положения пред вратата на Пятов, за да могат да се надяват на изравнителното попадение. Вместо това те допуснаха нов гол в 67-ата минута, когато новото попълнение на Рубин (Казан) Марко Девич оформи крайното 2:0. Това бе четвърти успех за Украйна в последните 5 официални среши на тима.

Украйна – САЩ 2:0
1:0 Андрий Ярмоленко (12), 2:0 Марко Девич (68)