Украйна спечели с класика 3:0 при визитата на аутсайдера Литва и остава твърдо начело в квалификационна група B, правейки нова важна крачка към класиране за Евро 2020.

Футболистите на Андрий Шевченко доминираха от самото начало и поведоха рано с гол на Олександър Зинченко (7) след пас на Марлос (27), които пък сам удвои аванса им.

След почивката Руслан Малиновски (61) затвърди превъзходството на гостите след асистенция на Роман Яремчук, оформяйки и крайния резултат.

Така украинците записаха четвърта победа в групата и я оглавяват с 13 точки. Литва е на дъното само с една спечелена точка от четири изиграни срещи. В другата среща от тази група имащият 4 точки тим на Сърбия посреща Португалия. Кристиано Роналдо и компания са с 2 точки от два мача преди визитата в Белград от 21:45 часа българско време.