Украйна загря за Евро 2024 в Германия с убедителна победа 4:0 при визитата си на съседна Молдова в Кишинев.

Още във 2-ата минута Микола Матвиенко комбинира с Роман Яремчук и той преодоля вратаря на Молдова, пращайки топката в мрежата след рикошет в десния страничен стълб - 0:1.

Две минути преди края на първата част Георгий Судаков центрира великолепно към Виктор Циганков в наказателното поле и футболистът на Жирона прати топката в долния лъв ъгъл за 0:2.

След почивката в Судаков комбинира с Довбик, който си освободи пространство и стреля, изпращайки топката в долния ляв ъгъл за 0:3. Пет минути по-късно Судаков и Довбик отново бяха в центъра на събитията при голова атака на Украйна, но този път смениха ролите си и нападателят на Жирона подаде към офанзивния халф на Шахтьор Донецк, който с чудесен завършващ удар оформи крайното 0:4.

На Европейското Украйна е в Група „Е“ заедно с Белгия, Словакия и Румъния.

В други контроли по същото време Гърция спечели с 2:0 при гостуването си на Малта, Кипър победи с 4:1 в Сан Марино, а Израел разби Беларус с 4:0 в Будапеща, но и шестте тима няма да играят на шампионата на Стария континент в Германия.