Южнокорейският Улсан Хюндай се възползва от домакинското си предимство и победи суадитския Ал Ахли с 3:0 на финала на Шампионската лига на Азия. Двубоят се игра в Улсанслед жребий, теглен от Азиатската футболна конфедерация през юни.

Капитанът Квак Тае Хви откри резултата в 13-ата минута. Бразилският нападател Рафиня и халфът Ким Сюн Йон добавиха по едно попадение през второто полувреме. Така клубът от Улсан спечели за първи път в историята си най-престижният клубен трофей в Азия.

Тимът, собственост на корпорацията “Хюндай”, взе 1,5 милиона долара за триумфа си в турнира и ще представлява Азия на световното клубно първенство в Япония през декември, където ще се изправи срещу мексиканския Монтерей на четвъртфиналите.

Ал Ахли бяха по-слабият тим през целия мач и бяха далеч от спечелването на Шампионската лига на Азия за първи път в историята си.