ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Легенди на Ливърпул сразиха легенди на Аякс с 4:2 в приятелски мач на „Анфийлд“, средствата от който ще отидат за хора в нужда. Край страничната линия бе застанал легендарният треньор Свен-Йоран Ериксон, чиято голяма мечта да води някога Ливърпул бе сбъдната от мърсисайдци, които обявиха именно шведа за своя треньор в благотворителния мач.

76-годишният специалист обяви наскоро, че е болен от рак в последен стадий и му остава максимум година живот. Той от дете е фен на Ливърпул и да бъде наставник на отбора бе една от най-големите мечти в живота му.

WINBET – забавление онлайн с над 1400 слот игри! (18+)

Пред пълните трибуни на „Анфийлд“ амстердамци поведоха с 2:0 до полувремето, като Дерк Буурихтер вкара във 2-ата минута, а Кики Мусампа удвои в 43-ата.

След почивката Грегори Винял в 55-ата, Джибрил Сисе в 74-ата, Набил Ел Жар в 80-ата и Фернандо Торес в 84-ата минута донесоха успеха за домакините. Така феновете получиха двойно щастие, тъй като тимът им постигна победа и успя да сбъдне мечтата на умиращия Свен-Йоран Ериксон.

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!