Чехия завърши подготвителните си контроли преди Евро 2012 с разочароваща загуба с 1:2 от Унгария в Прага.

Поражението сложи край на серията на чехите от шест поредни мача без загуба. Тимът на Михал Билек започва участието си на европейското първенство в петък срещу Русия във Вроцлав.

Балаш Джуджак даде аванс на гостите в 7-ата минута, когато се разписа от 20 метра след изпълнение на пряк свободен удар, отсъден за фаул на Томаш Сивок срещу Йозеф Варга.

В 24-ата минута домакините изравника. Михал Кадлец беше точен от дузпа, дадена на чехите за нерушение на Роланд Юхаш срещу Милан Барош.

Две минути преди края на мача резервата Адам Дюрчо донесе победата на Унгария, след като засече ниско центриране на Петер Халмоши отляво.