Унгария победи изключително драматично у дома Швеция с 2:1 в най-интересния сблъсък от Група „Е” на квалификациите за Евро 2012 в Полша и Украйна. Така „маджарите” прекъснаха негативната си серия от 6 загуби срещу скандинавците.

Мачът бе изключително равностоен, но в самия край на първото полувреме домакините успяха да поведат след гол на Имре Шабич. След почивката шведите натиснаха и успяха да изравнят чрез Кристиан Вилхелмсон в 60-ата минута – 1:1. В самия край на мача с невероятната подкрепа на публиката „маджарите” успяха да сломят съперника, след като във втората минута на добавеното време при много бърза контраатака Гергели Рудолф на празна врата оформи крайното 2:1.

След победата си Унгария се изравни по точки с Швеция, но остана на трето място заради по-лошите показатели в директните двубой. „Маджарите” бяха загубили в Стокхолм с 0:4. И двата отбора с по 15 точки и продължават да водят битка за второто място, което дава право на участие в баражите.

Унгария - Швеция 2:1
1:0 Имре Шабич (44), 1:1 Кристиан Вилхелмсон (60), 2:1 Гергели Рудолф (90+2)