Големите футболни дербита не са само в топ първенствата на Европа или пък в елитните дивизии. Във всекя една футболна надпревара има оспорвани съперничества и изключение не прави дори десетото ниво на английския футбол.

Едно от големите дербита там е Абингдън Юнайтед срещу Абингдън Таун. Но двубоят продължи само едно полувреме заради унизителен резултат.

Домакините поведоха с 4:0 в първите 15 минути и вкараха още четири гола до почивката. След последния сигнал за първата част играчите на Таун съблякоха екипите си в съблекалнята и направо напуснаха стадиона.

"От 30 години съм във футбола, но не съм виждал подобно нещо. Водехме с 8:0 на полувремето, а мениджърът и футболистите им не се върнаха на терена за втората част. Искаме да печелим, но не по този начин", каза секретарят на отбора победител Джон Блекмор.

Президентът на тръгналият си тим пък отказа да коментира докато не проведе разговор с мениджъра на отбора.