Божидар Краев игра титуляр за Жил Висенте, който претърпя унизителна загуба с 1:5 у дома от Морейрензе и се смъкна до 12-о място в португалския елит. Българският национал получи жълт картон и остана на терена до 78-ата минута, когато беше сменен от Самуел Диаш Лино.

Гостите поведоха с гол на Филипе Сораеш (5). В средата на полувремето Габриелзиньо (21) засече подаване отдясно за 0:2, а всичко се изясни малко след почивката, когато Фабио Абреу (52) вкара трето попадение във вратата на домакините. Филипе Соареш (68) и Педро Нуно (77) вкараха другите два гола за Морейрензе, а заменилият българина Самуел Лино (80) оформи крайния резултат.

Жил Висенте е 12-и с 22 точки, а Морейрензе се доближи на една от него. Начело в класирането е Бенфика с 54 точки, пред Порто с 47 и Брага с 33.