Американката Аби Уомбах вкара 156-ия си гол за националния отбор при победата с 4:1 над Южна Корея. По този начин тя се доближи само на два гола от рекорда на бившата си съотборничка Миа Хам за отбелязани попадения за представителния тим.

Уомбах се разписа от дузпа в добавеното време, след като Алекс Морган беше фаулирана в наказателното поле. Кристи Мюис откри резултата в 3-ата минута на дебютния си мач за САЩ. Четири минути след това Лорън Чени удвои, а Чо Шо Юн върна едно попадение за корейките в 26-ата. Карло Лойд реализира третия гол за американките в 57-ата минута с удар от 30 метра.

Женският национален отбор на САЩ няма загуба в официален мач от март 2012 г., като за този период има 29 победи и равенство. Само за тази година тимът има 8 успеха и 2 ремита. Корейките пък имат баланс от 3 победи, 1 равенство и 4 загуби през 2013 г. Двата тима ще се срещнат в нова контрола в четвъртък, която ще се играе в Харисън.