Ливърпул допусна катастрофална загуба при визитата си на Уотфорд. Тимът на Юрген Клоп загуби с 0:3 от "стършелите" в мач от 17-ия кръг на английската Висша лига, като това бе четвърти пореден мач за мърсисайдци във всички турнири, в който те не могат да се поздравят с победа.

Срещата на "Викеръдж Роуд" започна по прекрасен начин за домакините, които излязоха напред в резултата още в 3-ата минута. Стражът на гостите Богдан направи безумна грешка, която бе наказана от Аке. Само12 минути по-къусно Игало удвои, след като се откъсна от Шкъртел и с хубав удар изравни.

След почивката Ливърпул се впусна в масирани атаки в търсене на гол. Вместо да реализират, в 85-ата минута мърсисайдци инкасираха такъв. Игало реализира втория си гол в мача, за да оформи крайния резултат.

Това бе трета поредна победа за Уотфорд в английския шампионат. "Стършелите" заемат 7-моя място във временното класиране, докато Ливърпул е 9-ти.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 17 КРЪГ
19.12.15
17:00 ч.
Уест Бромич – Борнемут 1:2
0:1 Адам Смит (52), 1:1 Гарет Маколи (79), 1:2 Чарли Даниелс (87-дузпа)
19.12.15
17:00 ч.
Сток Сити – Кристъл Палас 1:2
0:1 Конър Уикъм (45+2-дузпа), 1:1 Боян Къркич (76-дузпа), 1:2 Ли Чун Йон (88)
19.12.15
17:00 ч.
Евертън – Лестър 2:3
0:1 Рияд Марез (27-дузпа), 1:1 Ромелу Лукаку (32), 1:2 Рияд Марез (65-дузпа), 1:3 Шинджи Оказаки (69), 2:3 Кевин Миралас (89)
19.12.15
17:00 ч.
Манчестър Юнайтед – Норич 1:2
0:1 Камерън Джеръм (38), 0:2 Александър Тетей (54), 1:2 Антони Марсиал (66)
19.12.15
17:00 ч.
Челси – Съндърланд 3:1
1:0 Бранислав Иванович (5), 2:0 Педро (13), 3:0 Оскар (50-дузпа), 3:1 Фабио Борини (53)
Нюкасъл – Астън Вила 1:1
1:0 Фабрицио Колочини (38), 1:1 Джордан Аю (61)
20.12.15
15:30 ч.
Уотфорд – Ливърпул 3:0
1:0 Аке (3), 2:0 Игало (15), 3:0 Игало (85)
Арсенал – Манчестър Сити (Диема Спорт)
Баланс: 160 мача, 82 победи за Арсенал, 40 равенства, 38 победи за Манчестър Сити