Уругвай победи Аржентина с 3:2 в дербито на световните квалификации в зона Южна Америка. Гостите вече се бяха класирали за шампионата в Бразилия идното лято и можеха да си позволят да загубят.

Уругвай поведе в 7-ата минута с гол на Кристиан Родригес, но в 15-ата Макси Родригес изравни. След малко повече от половин час игра (34') Луис Суарес изведе отново Уругвай напред след точно изпълнена дузпа, а пак Макси Родригес изравни за Аржентина в 41-ата минута, оформяйки 2:2 на полувремето.

През втората част домакините от Уругвай стигнаха до победата с гол на Единсон Кавани в 49-ата минута и взеха трите точки, които обаче не им стигнаха за директно класиране.

Уругвайците са пети в групата с 25 точки, колкото има и Еквадор, но ще трябва да отстранят Йордания в бараж, за да получат право да играят на Световно първенство. Датите за двата мача ще бъдат обявени по-късно.

За Мондиала от зона Южна Америка директно се класират - Аржентина, Колумбия, Чили и Еквадор, а извън турнира са Венецуела, Перу, Боливия и Парагвай.

9.Парагвай 16 3 3 10 17 31 12

*Заб.: Бразилия е домакин на Световното първенство през 2014 година и не играе квалификации.