Диего Лугано се разписа в 23-ата минута, а Уругвай победи Коста Рика с 1:0 като гост в първи бараж за място на Мондиал 2010 между отборите от Зона КОНМЕБОЛ и Зона КОНКАКАФ. Реваншът е в сряда в Монтевидео.

Коста Рика, който участва на последните две световни първенства, завърши мача с човек по-малко, след като Рандал Асофейфа получи втори жълт картон в 52-ата минута.

Домакините бяха на 20 секунди от класирането на Мондиал 2010 преди месец, когато позволиха на Джонатан Борнстийн да им вкара гол в петата минута на добавеното време и да завоява за САЩ равенството 2:2 във Вашингтон.

По този начин Хондурас взе третото и последно място, даващо автоматично класиране за световното първенство от Зона Северна и Централна Америка и Карибския регион. Коста Рика пък остана четвърти.

Улугвай завърши пети в квалификациите в Южна Америка. През 2002 г. „селесте” участва на световното първенство, след като победи в Австралия на баражите. За Мондиал 2006 уругвайците загубиха баража от „кенгурата”./БЛИЦ