Уругвай разби с 4:0 Парагвай в среща от 8-ия кръг на световните квалификации в зона "Южна Америка" и излезе начело във временното класиране с актив от 16 точки.

Срещата започна по прекрасен начин  за домакините, които излязоха напред в резултата в 18-ата минута, когато Едисон Кавани се разписа след асистенция на Луис Суарес. В последните 4 минути на първата част играчите на Уругвай убиха интригата в срещата, реализирайки две попадения във вратата на Барето. Техни автори бяха Родригес и Суарес от дузпа.

Десет минути след началото на второто полувреме Кавани вкара втория си гол в мача, оформяйки крайния резултат.

Така Уругвай се възползва от грешната стъпка на Аржентина и е на върха в класирането. Парагвай заема 6-о място с 12 пункта.