Уругвай победи Франция с 1:0 в приятелски мач, игран в Монтевидео. През първото полувреме преобладаваше предпазливата игра, а головите положения на практика липсваха пред двете врати.

Селекционерът на домакините Оскар Вашингтон Табарес направи 4 смени на почивката и това веднага даде резултат. В 50-ата минута резервата Луис Суарес прониза вратаря на гостите Стив Манданда след асистенция на Перейра - 1:0.

С контролата стартира подготовката на домакините за Купата на конфедерациите. Треньорът на "петлите" Дидие Дешан не можеше да разчита по различни причини на куп от водещите си футболисти - Патрис Евра, Самир Насри, Франк Рибери, Жереми Менес. Само трима от обичайните титуляри бяха на терена, а своите дебюти с националната фланелка записаха цели четирима играчи - Елакуим Мангала, Александре Лаказет, Клемен Грение и Джошуа Гулавожу. 4 дни след гостуването в Монтевидео на тима предстои визита и в Бразилия.

Уругвай-Франция 1:0

1:0 Луис Суарес (50)

Уругвай: Муслера, Лугано (46-Скоти), Перейра, Касерес, Перейра (71-Родригес), Коатес, Гаргано, Аревало (46-Егурен), Лодейро (46-Рамирес), Форлан (46-Суарес), Кавани (66-Ернандес)
Селекционер: Оскар Вашингтон Табарес

Франция: Манданда, Саня, Тремолинас, Кошчелни, Мангала, Матуиди (76-Кабайе), Валбуена (67-Грение), Гюркуф (58-Лаказет), Капуе (67-Гулавожу), Пайе, Жиру (58-Гомис)
Селекционер: Дидие Дешан

Съдия: Антонио Ариас (Парагвай)