Утрехт би Аякс на своя стадион в невероятно зрелище с десет гола. Победителите спечелиха с 6:4 в срещата от 12-ия кръг на Ередивизие.

Буликин откри за гостите в 8-ата минута, но Асаре и Дуплан обърнаха резултата десет по-късно. Ойер в 32-ата и отново Буликин в 41-ата доведоха до нов обрат и двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 2:3.

През втората част Утрехт вкара нови четири гола. Бовенберг изравни в 49-ата минута, а Муленга в 52-ата и отново Асаре в 54-ата за 5 минути дадоха комфортен аванс на своите. Ериксен намали в 72-ата минута, а Кали в шестата минута на добавеното време фиксира крайното 6:4.

Със спечелените три точки Утрехт се изкачи до 11-ото място в класирането, Аякс запази петата си позиция.