Уулвърхемптън се приближи до гарантиране на оставането си във Висшата лига, след като постигна нулево равенство като домакин на Сток Сити в мач от 34 кръг.

През първото полувреме централният бранител на “грънчарите” Абдулайе Файе предотврати три чисти положения пред вратата на тима.

Дейвид Едуардс би с глава право във вратаря на Сток Сити Томас Сьоренсен, докато Мамади Сисибе удари напречната греда на Уулъврхемптън през второто полувреме.

Глен Уилън би над вратата на “вълците”, докато Кевин Фоули стреля от воле покрай рамката на “грънчарите”. Точката означаваше, че Уулвърхемптън е 14-и с 33 точки, шест над зоната на изпадащите./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 34 КРЪГ
От 10 април (събота)
Хъл Сити – Бърнли 1:4
1:0 Килбейн (3), 1:1 Патерсън (35), 1:2 Аликзандър (64-дузпа), 1:3 Аликзандър (80-дузпа), 1:4 Елиът (90)

Уест Хям – Съндърланд 1:0
1:0 Илан (51)

От 11 април (неделя)

Уулвърхемптън – Сток Сити 0:0

ПРЕДСТОЯЩИ
На 11 април (неделя)
15:30 часа Блекбърн – Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 93 мача, 27 победи за Блекбърн, 23 равенства, 43 победи за Манчестър Юнайтед

17:00 часа Ливърпул – Фулъм
Баланс: 45 мача, 25 победи за Ливърпул, 12 равенства, 8 победи за Фулъм

18:00 часа Манчестър Сити – Бирмингам (Диема)
Баланс: 129 мача, 59 победи за Манчестър Сити, 22 равенства, 48 победи за Бирмингам