Мениджърът на Евертън Франк Лампард е близо до уволнение след унизителното 1:4 от Брайтън на „Гудисън Парк“ снощи. „Карамелите“ губеха само с 0:1 на почивката в мач от Висшата лига, но през второто полувреме в рамките на 6 минути  допуснаха три гола.

Голът на Демарай Грей от дузпа едва ли успокои Лампард и феновете в добавеното време. Така Евертън се срина още повече, въпреки че само преди дни измъкна 1:1 като гост на Манчестър Сити. Тимът е само на точка от зоната на изпадащите и нищо чудно да се стигне до махането на треньора.

Пред уволнение е и мениджърът на Уест Хям Дейвид Мойс, чийто тим тази вечер гостува на Лийдс.

Шотландецът е бивш наставник на Евертън и някои медии спекулират, че ако заедно с Лампард бъдат уволнени, той ще се завърне на „Гудисън Парк“.