Уйпещ победи Диошдьор с 4:3 след дузпи и спечели за девети път в историята турнира за Купата на Унгария. Редовното време на финала на стадион "Ференц Пушкаш" в Будапеща завърши при резултат 1:1, а в продълженията други голове не бяха отбелязани.

Роберт Литауски (6) откри резултата за Уйпещ в шестата минута, след като засече отблизо в мрежата центриране от фаул от ляво на Балаж Балог. Диошдьор стигна до изравняване в самия край с гол на Патрик Бача (90+1).

В 95-ата минута Тамаш Кадар от Диошдор получи втори жълт и червен картон, но Уйпещ не се възползва от числения си превес.

При дузпите играчите на Небойша Виниевич вкараха и при четирите си изпълнения, докато Уилям Алвеш и Сенад Хушич пропуснаха за Диошдьор.

Така 20-кратният шампион на Унгария спечели първи трофей от 12 години, след като за последно пак бе печелил купата на страната през 2002 година. Последната шампионска титла на Уйпещ пък е от 1998 година.