В разгара на лятото и още без да се доближаваме до края на календарната година, фенове вече определиха своя фаворит за гол на годината.

Това е попадението на Валтер Боу от Ланус, който реализира страхотно попадение. 30-годишният нападател отбеляза победния гол за 3:2 на своя отбор в последната минута в мача срещу Атлетико Тигре в мач от елита на Аржентина.

Боу получи дълъг пас, овладя топката на гърди и със задна ножица от границата на наказателното поле, матира противниковия вратар.

Преди това играчите на Ланус трябваше да правят нов обрат, след като губеше след автогол през първото полувреме. Тигре изравни близо четвърт час преди края, а след това дойде шедьовъра на Боу.

Във временното класиране Ланус е девети след девет кръга с 15 точки, докато Тигре е на 21-а позиция с 9 пункта.