Интер и Сасуоло изиграха зрелищен мач и завършиха без победител - 3:3. Франческо Капуто откри за гостите в 4-ата минута, но Ромелу Лукаку в 41-ата от дузпа и Кристиано Бираги в добавеното време на първата част обърнаха резултата и "нерадзурите" водеха с 2:1 на почивката.

Доменико Берарди отново изравни в 81-ата от дузпа - 2:2, а в 86-ата Борха Валеро изведе домакините напред - 3:2. "Нерадзурите" се виждаха победители, но не така мислеше Джанмарко Маняни, който ги наказа за 3:3 в 89-ата минута и им отне успеха.

Интер продължава да няма успех срещу този съперник на своя стадион от 2014 година насам. В последните си пет гостувания срещу гранда от Милано Сасуоло измъкна три победи и две равенства.

След равенството Интер има 58 точки и изостава в битката за титлата в Италия, вече с 8 по-малко от лидера Ювентус. Сасуоло е на 12-ото място с 33 точки.

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ „А” – 27 КРЪГ

От понеделник
Фиорентина – Бреша 1:1

0:1 Донарума (17-дузпа), 1:1 Пецела (29)

Лече – Милан 1:4
0:1 Саму Кастийехо (26), 1:1 Манкосу (54-дузпа), 1:2 Бонавентура (55), 1:3 Ребич (57), 1:4 Рафаел Леао (72)

Болоня – Ювентус 0:2
0:1 Кристиано Роналдо (23-дузпа), 0:2 Пауло Дибала (36)

От вторник
СПАЛ – Каляри 0:1

0:1 Джовани Симеоне (90)

Верона – Наполи 0:2
0:1 Милик (38), 0:2 Лозано (90)

Дженоа – Парма 1:4
0:1 Корнелиус (18), 0:2 Корнелиус (33), 0:3 Корнелиус (53), 1:3 Яго Фалке (59-дузпа), 1:4 Кулушевски (87)

Торино – Удинезе 1:0
1:0 Андреа Белоти (16)

От сряда
Интер – Сасуоло 3:3

0:1 Франческо Капуто (4), 1:1 Ромелу Лукаку (41-дузпа), 2:1 Кристиано Бираги (45+1), 2:2 Доменико Берарди (81-дузпа), 3:2 Борха Валеро (86), 3:3 Джанмарко Маняни (89)