Българският полузащитник Александър Тонев си подели приза за най-добър футболист с Матеуш Моджен за вчерашния успех на Лех (Познан) в Лига Европа. Синьо-белите се справиха с 1:0 над азербайджанския Хазар Ленкоран и отиват в 3-ия кръг с общ резултат 2:1, а гола на успеха вкара именно Тонев. На 2-и и 9-и август Лех ще играе с шведския АИК (Стокхолм).

"След силни начални минути за отбора от Азербайджан, Александър Тонев заби с левия крак победното попадение в 15-ата минута. От тук до края на мача Лех диктуваше събитията на терена, а основни фигури бяха Тонев и Моджен", пише вестник Sport.pl.

"Много съм щастлив от моя отбор. Посвещаваме победата на младия фотограф на клуба Мачей, който загина нелепо. Единственото ни попадение, с което се класирахме напред и реализирано от Тонев, беше прекрасно, коментира на пресконференцията старши треньорът на Лех- Мариуш Румак. За 22-годишното крило от Елин Пелин това е първи европейски гол в кариерата.