Лион загуби с 1:2 гостуването си на Валансиен в мач от 21-ия кръг на френската Лига 1. Поражението за възпитаниците на Клод Пюел бе първо от 13 шампионатни срещи насам.

И трите гола паднаха през второто полувреме, като първо Милан Бишевац откри резултата от дузпа в 51-ата минута за 1:0. След това в 58-ата минута Грегори Пужол покачи на 2:0, а бразилецът Мишел Бащош успя да намали за Лион 20 минути преди края на мача. Играчите на Лион опитаха всичко по силите си, за да изравнят, но така и не успяха.

В късната съботна среща лидерът Лил победи у дома Ланс с минималното 1:0. Единственото и победно попадение за домакините вкара Мело в 69-ата минута на срещата.

След загубата Лион остана на 3-о място във временното класиране с актив от 34 точки, докато Валансиен пък взе глътка въздух и с актив от 25 точки се отдалечи от зоната на изпадащите.

Лидер продължава да е Лил с 41 точки, следван от ПСЖ с 37 точки. В зоната на изпадащите са Ланс с 22 точки, Монако с 20 и Арле с 8. /БЛИЦ