Валенсия победи Атлетик (Билбао) като гост с 2:1 в мач от 25-ия кръг на Примера дивисион. Домакините поведоха още в 14-ата минута. Звездата Фернандо Йоренте бе точен след асистенция на Токеро.
Едва в 71-ата минута Хуан Мата изравни за 1:1 след добър пас на Хоакин Санчес. В оставащите минути футболистите на Валенсия успяха да стигнат и до пълен обрат. В 81-ата минута влезлият като резерва Йонас Гонсалвеш донесе трите точки на “прилепите”.

Валенсия се бетонира на третото място и вече има 51 точки, 10 по-малко от втория Реал (Мадрид) и 17 от лидера Барселона./БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН - 25 КРЪГ

Спортинг (Хихон) - Сарагоса 0:0

Еспаньол - Реал Сосиедад 4:1
1:0 Дани Естрада (42-автогол), 1:1 Дани Естрада (44), 2:1 Серхио Гарсия (54), 3:1 Хосе Мария Кайехон (81), 4:1 Хави Морено Маркес (90)

Атлетико (Мадрид) - Севиля 2:2
0:1 Алваро Мегредо (42), 1:1 Коке (47), 1:2 Хесус Навас (66), 2:2 Хосе Антонио Рейес (77)

Майорка - Барселона 0:3
0:1 Лионел Меси (38), 0:2 Давид Вия (57), 3:0 Педро (66)

Депортиво (Ла Коруня) - Реал (Мадрид) 0:0

На 27 февруари (неделя) от 18:00 часа
Еркулес - Хетафе 0:0

Леванте - Осасуна 2:1
0:1 Валтер Пандиани (41), 1:1 Байестерос (44), 2:1 Кайседо (51)

На 27 февруари (неделя) от 20:00 часа