Валенсия записа много трудна домакинска победа срещу аутсайдера Еспаньол с 2:1 в среща от 12-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Домакините започнаха страхотно и зарадваха феновете си на „Местая” в 16-ата минута, когато Жонас изведе Джонатан Виера, който вкара за 1:0. Играчите на аржентинския специалист Маурисио Пелегрино успяха да задържат аванса си за кратко, след като в 31-ата минута Верду даде чудесен пас към италианския нападател Самуеле Лонго, изравнил резултата за 1:1. От тук до края на мача „прилепите” опитаха всичко възможно по силите си да стигнат до победно попадение и в последната 90-а минута получиха дузпа, реализирана от Роберто Солдадо за крайното 2:1.

След успеха си Валенсия се изкачи на шеста позиция с 18 точки, а Еспаньол не можа да се отлепи от дъното и остава последен с 9 пункта.

Валенсия – Еспаньол 2:1
1:0 Джонатан Виера (16), 1:1 Самуеле Лонго (31), 2:1 Роберто Солдадо 90-дузпа)
Реал (Мадрид) – Атлетик (Билбао) (ТВ +)
Баланс: 162 мача, 81 победи за Реал (Мадрид), 31 равенства, 50 победи за Атлетик (Билбао)
18.11.12
13:00 ч.
Депортиво (Ла Коруня) – Леванте (ТВ +)
Баланс: 10 мача, 6 победи за Депортиво (Ла Коруня), 1 равенство, 3 победи за Леванте
Гранада – Атлетико (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 36 мача, 9 победи за Гранада, 8 равенства, 19 победи за Атлетико (Мадрид)
Реал Сосиедад – Райо Валекано (Филм +)
Баланс: 26 мача, 11 победи за Реал Сосиедад, 6 равенства, 9 победи за Райо Валекано

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК
Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК