Валенсия направи 1:1 като домакин на Барселона в мач от 22 крът на Примера дивисион. Въпреки равенството каталунците дръпнаха с 16 точки пред големия си съперник Реал (Мадрид), който е трети в класирането.

Евер Банега даде аванс на “прилепите” в 33-ата минута, но шест минути по-късно Лионел Меси изравни от дузпа. С това попадение аржентинската звезда на каталунците продължи серията си и се разписа в 12-и пореден кръг от Примера дивисион.

Домакините имаха няколко положения за гол, но вратарят Виктор Валдес се представи много силно. Той спаси и възможността за победен гол на Валенсия след удар на Роберто Солдадо две минути преди края. Бившият нападател на “прилепите” Давид Вия пък пропусна да донесе победата на Барселона.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 22 КРЪГ
01.02.13
22:30 ч.
Валядолид – Атлетик (Билбао) 2:2
1:0 Хави Гера (8), 2:0 Алберто Буено (15), 2:1 Оскар де Маркос (22), 2:2 Маркел Сусаета (50)
Хетафе – Депортиво (Ла Коруня) 3:1
0:1 Пици (12-дузпа), 1:1 Диего Кастро (25-дузпа), 2:1 Алваро (81), 3:1 Адриан Колунга (84)
02.02.13
21:00 ч.
Еспаньол – Лeванте 3:2
1:0 Ибора (42-авт.), 1:1 Рубен Гарсия (47), 2:1 Кристиан Стуани (67), 3:1 Серхио Гарсия (69), 3:2 Обафеми Мартинс (87)
Севиля – Райо Валекано 2:1
1:0 Иван Ракитич (45), 1:1 Алехандро Домингес (51), 2:1 Алваро Негредо (54)
03.02.13
20:00 ч.
Валенсия – Барселона 1:1
1:0 Евер Банега (33), 1:1 Лионел Меси (39-дузпа)
03.02.13
22:00 ч.
Атлетико (Мадрид) – Бетис (ТВ +)
Баланс: 91 мача, 43 победи за Атлетико (Мадрид), 21 равенства, 27 победи за Бетис
03.02.13
22:00 ч.
Реал Сосиедад – Майорка
Баланс: 43 мача, 18 победи за Реал Сосиедад, 8 равенства, 17 победи за Майорка

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ